Hofstede 1
4221KD Hoogblokland
€ 489.000,- k.k.4221KD Hoogblokland
€ 489.000,- k.k.In een voormalige Hofstede is deze ruime en fraaie half vrijstaande woning gesitueerd. Deze karaktervolle Hofstede uit 1648 ligt in het hart van Hoogblokland en is in 2001 door een gerenommeerde aannemer met hart en ziel verbouwd tot 5 woningen. Kwalitatief hoogwaardige en historische bouwmaterialen in combinatie met een bijzonder goed oog voor detail hebben voor een uniek resultaat gezorgd.
Het dorp Hoogblokland is gelegen in de Alblasserwaard, een veenweidegebied dat van oudsher wordt opgesierd door slootjes met knotwilgen, weilanden met zwartbonte koeien en langs de riviertjes en stroompjes gelegen boerderijen. Dit kleine, landelijke dorp ligt op slechts 6 kilometer van Gorinchem. Vanaf het knooppunt Gorinchem kun je snel alle kanten op via de A27, de A15 en de A2. Grote steden als Breda, Utrecht en Rotterdam zijn bereikbaar binnen 30 autominuten. In het dorp is recent een multifunctioneel centrumgebouw gerealiseerd met daarin een dorpshuis, sportzaal, kinderopvang en basisscholen.
Begane grond: de hal/entree aan de achterzijde geeft toegang tot een hal (1) met toilet en meterkast, tussenhal (2) met trapopgang en toegang tot de woonkamer de kelder (1) en het achterportaal. Vanuit het achterportaal is de inpandige berging, kelder (2) en de tuin bereikbaar. De woonkamer met plavuizenvloer en vloerverwarming heeft bijzonder hoge plafonds (4.30 meter), hoge ramen en is voorzien van enorme antieke schouw met historische wandtegels (1850). De aangrenzende open keuken is voorzien van een hoekopstelling met diverse inbouwapparatuur. In de gewelfde kelders met stahoogte zijn de originele vloertegels, wandtegels en pekelbakken met kaasplank nog in goede staat aanwezig.
1e Verdieping: overloop als centrale ruimte t.b.v. 3 slaapkamers, cv-kast en de badkamer. De badkamer is voorzien van een ligbad, douche, wastafel en 2e toilet. Vanuit een slaapkamer is er nog een kleine bergzolder toegankelijk.
De tuin is deels achter en deels naast de woning gesitueerd en aangelegd met sierstraatwerk, plantenborders, beuken- en buxushagen en grindpartijen. Een overkapping/loungehoek maakt de tuin compleet. Monumentale leilinden en een sierhekwerk in de voortuin onderstrepen de nostalgie en klasse van dit huis. Parkeren kan in de directe omgeving of op eigen terrein.
We gaan berekenen hoe u uw huis het beste kunt financieren. Dit is afhankelijk van uw inkomen, vermogen, en natuurlijk de woning die u wilt kopen.